Piotr Doll urodził się 1968 roku. Przepracował 30 lat w służbach mundurowych, obecnie jest na zasłużonej emeryturze, bezpartyjny. Żonaty, szczęśliwy ojciec dwóch córek. Wraz z żoną doczekał się dwóch wnuków. Od trzech kadencji pełni funkcję radnego gminy Mszana Dolna. W latach 2007-2010 był sołtysem wsi Lubomierz. Jego praca została doceniona tytułem „Sołtysa Małopolski 2009 roku”.

Wiele lat poświęcił służbie w Policji. Od 1978 roku związał się również z Ochotniczą Strażą Pożarną (Jordanów, Lubomierz). Był jej prezesem w Lubomierzu, a obecnie –  honorowy prezes. W 2016 roku objął stanowisko skarbnika Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mszanie Dolnej. Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej. Swoim członkostwem wspiera również Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenia Piękna Ziemia Gorczańska w Mszanie Dolnej.

W ramach idei Pro Bono Publico, wspiera młodzieżowe drużyny pożarnicze z Gminy Mszana Dolna, organizując wymianę młodzieży z zaprzyjaźnioną Gminą Margonin.

W życiu kieruje się ponadczasowymi wartościami, które pomimo upływającego czasu nie ulegają zmianie.